všetky novinkyNovinkyENERGOFÓRUM® 2019 láka na blockchain a smart technológie

23. 9. 2019

Ďalší ročník top energetickej konferencie sa uskutoční 17.- 18. októbra 2019. Bohatý program, ktorý sa okrem elektriny a zemného plynu výraznejšie zameria aj na vykurovanie, obohatia viacerí zahraniční hostia.

Konferencia ENERGOFÓRUM® 2019 sa koná 17. – 18. októbra v hoteli Partizán na Táľoch, kde sa opätovne stretnú predstavitelia najvýznamnejších spoločností a inštitúcií zo sektora energetiky.

Úvodná prednáška bude patriť medzinárodne uznávanému expertovi na technológiu blockchain. Michael Merz, zakladateľ nemeckej spoločnosti Ponton, v nej demonštruje možnosti využitia blockchainu v energetike. „V prednáške sa zameriam na využitie blockchainu pre decentralizované obchodovanie na veľkoobchodnom trhu s energiami z pohľadu flexibility, ale tiež v miestnych susedstvách,” vysvetlil. „Som nadšený z toho, že vám budem môcť vysvetliť, ako to celé funguje.“

Na myšlienky prvého spíkra nadviaže blok venovaný smart energetike v digitálnej ére. O budúcnosti odvetvia, ktoré bude založené na integrácii zelenej energie do sústavy a prechode na inteligentné riadenie sústavy, budú spoločne diskutovať zástupcovia akademickej sféry a inovatívnych spoločností.

Pre obrovský úspech v minulom roku si svoju účasť na konferencii zopakuje Michal Šnobr, ktorý pôsobí ako externý poradca skupiny J&T prevažne pre oblasť energetiky. Tentokrát upriami pozornosť na budúcnosť energetického mixu krajín regiónu strednej a východnej Európy. Je jadrová energetika spásou východnej Európy?

Dôraz aj na vykurovanie

Konferencie ENERGOFÓRUM® v posledných rokoch spájajú témy z oblasti elektriny a zemného plynu. Tento ročník je zaujímavý aj tým, že výraznejší priestor ako v minulosti dostane sektor vykurovania a chladenia. Diskutovať budeme o stave teplárenstva a centralizovaného zásobovania teplom na Slovensku a v Európe.

Horúcou témou na Slovensku je aplikácia zmien v systéme podpory zelenej energie. Ústrednú rolu zohráva spoločnosť OKTE, ktorej zástupcovia budú spolu s ďalšími odborníkmi diskutovať o implementácii nových pravidiel.

Ďalší z blokov sa tematicky venuje európskej energetickej a klimatickej politike do roku 2030. Priestor dostane aj budúce nastavenie trhu s elektrinou a nové úlohy, s ktorými sa musia vysporiadať všetci zainteresovaní účastníci. Debatovať sa bude aj o rozvoji technickej infraštruktúry v regióne a zmenách v obchodovaní s komoditami.

Záštitu nad konferenciou ENERGOFÓRUM® prevzalo aj v roku 2019 Ministerstvo hospodárstva SR.

Nenechajte si ujsť konferenciu nabitú energiou!

Všetky potrebné informácie a podrobný program podujatia nájdete na www.energoforum.sk

 

Predchádzajúce novinky

Sféra a FIIT STU pokračujú v partnerstve
16. 8. 2019

Po úspešnej spolupráci v predchádzajúcom roku sa naša spoločnosť stala jedným z troch Platinových partnerov Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave aj pre nastávajúci akademický rok 2019 - 2020. Teší n...

XMatik®.smart|EAM certifikovaný pre evidenciu a plánovanie skúšok VTZ
2. 8. 2019

Technická inšpekcia SR vykonala skúšku a potvrdila súlad XMatik®.smart|EAM s vyhláškou MPSVR SR č. 508/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov. Používaním XMatik®.smart|EAM s rozširujúcim balíkom VTZ je garantované splnenie legislatívnych požiadaviek, kto...

Do práce na bicykli 2019 – obhájili sme prvé miesto
19. 7. 2019

Aj tento rok sme sa zapojili do národnej kampane Do práce na bicykli. „Bikefriendly“ zázemie sféra, a.s., využilo 16 kolegýň a kolegov. Zostavili 4 tímy, ktorých, v prvom rade, účasť nás veľmi teší. V priebehu mája absolvovali 413 jázd do práce a z práce ...


Vyberte si z našich produktov

 

Služby
Virtuálna realita
Spracovanie grafických dát
Predaj a inštalácia softvéru
Predaj a inštalácia hardvéru
Akreditované certifikačné služby
Vedenie podvojného účtovníctva, mzdovej a personálnej agendy
Riešenia
Obchodovanie s energiami
Elektroenergetický dispečing
Správa a údržba majetku
Správa životného cyklu zariadení
Správa technologických rozvodov
Vyhradené technické zariadenia
Správa technickej dokumentácie
Správa a údržba cestnej siete
Projektovanie energetických rozvodov
Mapové diela
Referencie
Technické informačné systémy
Obchodné informačné systémy pre energetiku
Poradenstvo a analýzy v energetike
Grafické aplikácie a GIS
Mestské informačné systémy
Kartografia
CAD
Odborné portály
Semináre sféra
Legislatívne povinnosti
ENERGOKLUB®
ENERGOFÓRUM®