všetky novinkyNovinkyTrhy s energiami sa budú naďalej integrovať

Bratislava/Vyhne 14. októbra (TASR) - Trhy s energiami sa budú naďalej integrovať. Myslí si to Oskár Halzl, podpredseda predstavenstva spoločnosti sféra, a.s., ktorá je organizátorom 5. ročníka medzinárodnej energetickej konferencie Energofórum 2010, konanej vo Vyhniach.
"Jednoznačne v oblasti trhu s energiami dnes vidíme, že integrácia bude pokračovať ďalej," uviedol dnes pre TASR Halzl. Vidno to podľa jeho slov aj na záujme zahraničných partnerov, napríklad maďarských a rakúskych, o prepojenie energetických trhov.
Druhou záležitosťou podľa neho je vytvorenie podmienok pre slobodnú a transparentnú konkurenciu na energetických trhoch vo všetkých oblastiach takým spôsobom, aby sa prinášal odberateľom úžitok. "Ceny energií by teda mali zostať pre odberateľov v akceptovateľnej rovine a kvalita súvisiacich služieb my mala byť stále vyššia," povedal.
Pripomenul zároveň, že v súčasnom období je nosnou témou konferencie Energofórum najmä pokračovanie integračných trendov, ktorými sa začali odborníci zaoberať v prednáškach už počas vlaňajšieho ročníka. "Tohto roku je napríklad zaujímavou témou konferencie aj otázka kvality a dostupnosti meraní elektriny," spresnil.
Energofórum 2010 je zamerané najmä na významné zmeny a udalosti, ktoré ovplyvňujú sektor energetiky nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.
Organizátorom konferencie Energofórum 2010 je spoločnosť sféra, a. s., ktorá patrí k významným dodávateľom riešení a služieb pre energetiku. Presadila sa ako dodávateľ informačných systémov a riešení pre energetické spoločnosti, ktoré neskôr rozšírila o systém zúčtovateľa odchýlok, datawarehouse, systém obchodného merania, systém pre obchod a hospodárenie s energiami, systém elektroenergetického dispečingu, informačný systém organizátora trhu.

Zdroj: TASR, október 2010


Vyberte si z našich produktov

 

Služby
Virtuálna realita
Spracovanie grafických dát
Predaj a inštalácia softvéru
Predaj a inštalácia hardvéru
Akreditované certifikačné služby
Vedenie podvojného účtovníctva, mzdovej a personálnej agendy
Riešenia
Obchodovanie s energiami
Elektroenergetický dispečing
Správa a údržba majetku
Správa životného cyklu zariadení
Správa technologických rozvodov
Vyhradené technické zariadenia
Správa technickej dokumentácie
Správa a údržba cestnej siete
Projektovanie energetických rozvodov
Mapové diela
Referencie
Technické informačné systémy
Obchodné informačné systémy pre energetiku
Poradenstvo a analýzy v energetike
Grafické aplikácie a GIS
Mestské informačné systémy
Kartografia
CAD
Odborné portály
Semináre sféra
Legislatívne povinnosti
ENERGOKLUB®
ENERGOFÓRUM®