všetky novinkyNovinkyENERGIE: Na Energofóre vo Vyhniach sa hovorí o legislatíve aj integrácii trhov

Vyhne 16. októbra (TASR) - O pripravovaných legislatívnych zmenách, nových trendoch v elektroenergetike, ale aj o ďalšej integrácii trhov hovoria dnes odborníci z viacerých oblastí na energetickej konferencii Energofórum 2014 - Elektrina, ktorá sa v týchto dňoch koná vo Vyhniach (okres Žiar nad Hronom).
"Tento ročník má viac tém, pretože je ich veľa zaujímavých a nie je jedna nosná téma," uviedol Oskár Halzl zo spoločnosti Sféra, a.s., ktorá konferenciu organizuje. Ani tento rok nechýba široké spektrum prednášateľov - od zástupcov Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktoré má nad podujatím záštitu, Úradu pre reguláciu sieťových odvetví či veľkých energetických spoločností. "Už tretí rok sa nám darí zabezpečovať zástupcu z ENTSO-E, čo je medzinárodná organizácia prevádzkovateľov prenosových sústav," dodal Halzl.
Program podujatia s podtitulom Konferencia nabitá energiou je už tradične rozdelený do tematických blokov, nechýbajú ani panelové diskusie. Novinkou je systém hlasovania a podávania otázok, čo podľa organizátorov prispeje ešte k podnetnejším diskusiám.
Konferencia má približne 230 účastníkov, čo je podľa Halzla na hranici kapacít podujatia. "Sme veľmi radi, že ten záujem je taký, že rastie z roka na rok," podotkol. Už druhý rok sa jesenné Energofórum venuje iba téme elektriny. Konferencia totiž vo svojich začiatkoch vznikla ako podujatie venované elektrine, neskôr začali organizátori pridávať aj témy plynu. Pre ich nárast sa minulý rok rozhodli, že konferenciu budú organizovať dvakrát ročne, pričom každá sa bude venovať jednej oblasti samostatne.

/Zdroj: TASR/


Vyberte si z našich produktov

 

Služby
Virtuálna realita
Spracovanie grafických dát
Predaj a inštalácia softvéru
Predaj a inštalácia hardvéru
Akreditované certifikačné služby
Vedenie podvojného účtovníctva, mzdovej a personálnej agendy
Riešenia
Obchodovanie s energiami
Elektroenergetický dispečing
Správa a údržba majetku
Správa životného cyklu zariadení
Správa technologických rozvodov
Vyhradené technické zariadenia
Správa technickej dokumentácie
Správa a údržba cestnej siete
Projektovanie energetických rozvodov
Mapové diela
Referencie
Technické informačné systémy
Obchodné informačné systémy pre energetiku
Poradenstvo a analýzy v energetike
Grafické aplikácie a GIS
Mestské informačné systémy
Kartografia
CAD
Odborné portály
Semináre sféra
Legislatívne povinnosti
ENERGOKLUB®
ENERGOFÓRUM®