všetky novinkyNovinkySféra bude reprezenovať Slovensko na výstave EXPO DUBAJ 2020

11. 6. 2021

Sféra bude jedným z vystavovateľov v slovenskom pavilóne na svetovej výstave Expo 2020 v Dubaji, Spojené arabské emiráty. Predstaví svoje unikátne riešenia a produkty, ktoré významne prispievajú k transformácii energetiky a k zvyšovaniu energetickej efektívnosti v rôznych odvetviach ekonomiky.

Výstava Expo 2020, po ročnom odklade z dôvodu pandemickej situácie, otvorí brány pre vystavovateľov a návštevníkov dňa 3. 10. 2021. Počas šiestich mesiacov umožní vybraným vystavovateľom reprezentovať svoje domovské krajiny unikátnymi projektami, službami či produktami. Hlavná téma výstavy „Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti“ („Connecting Minds, Creating the Future“) je symbolom inovácie a progresu. V nadväznosti na hlavnú myšlienku boli vytvorené tri subtémy „Príležitosť“, „Mobilita“ a „Udržateľnosť“. Jednotliví vystavovatelia budú napĺňať obsahovo tieto témy postupne v 14-dňových tématických celkoch: Climate & Biodiversity, Space, Urban & Rural, Golden Jubilee, Knowledge & Learning, Global Goals, Healh & Wellness, Food & Agriculture & Livelihood, Water.

Sféra bude v období od 30.10.-13.11. 2021 reprezentovať Slovensko v téme Urban & Rural, ktorá je zameraná na inovácie v oblasti miest a obcí, energetiky, odpadového hospodárstva a oblastí spojených s udržateľným rozvojom spoločnosti. V slovenskom pavilóne budú spolu s nami vystavovať spoločnosti ako Tesla Liptovský Hrádok, ESET, MTS, Fosali, Nice Visions, Project M1 a ďalšie.

Zaujímavosťou tohto ročníka je spôsob prezentácie vystavovateľov, ktorý bude postavený na digitálnej prezentácii na paneloch s LEAP bezdotykovou technológiou. Digitálne technológie ovládnu priestor výstaviska a návštevníci budú mať možnosť virtuálne sa oboznámiť s jednotlivými exponátmi prostredníctvom videí, 3D scanov a iných prezentačných interaktívnych riešení.

Po 30-ročnom pôsobení na trhu sa stala značka SFÉRA synonymom produktov a riešení pre celý ekosystém účastníkov trhu energetiky. Tieto systémy používajú národní organizátori krátkodobého trhu s elektrinou na Slovensku a Ukrajine, vlastníci prenosových sústav, distribútori, dodávatelia aj obchodníci na trhu s energiami. Energetika je nielen našou produktovou doménou, ale aj vášňou.
15 rokov organizujeme konferenciu ENERGOFÓRUM® a otvárame diskusie s top odborníkmi na platforme ENERGOKLUB®, ktoré formujú a posúvajú trh energetiky vpred. Expertízu z tejto oblasti implementujeme aj do ďalších riešení postavených na platformách XMtrade®XMatik® pre oblasti energetického dispečingu a manažmentu železničnej dopravy, správy a údržby majetku samospráv, riešení pre vlastníkov strategických infraštruktúr a priemyselných firiem. Do našich produktov pripájame moderné technológie na báze umelej inteligencie, virtuálnej a rozšírenej reality.

EXPO je významná medzinárodná výstava, ktorá má za úlohu prezentovať priemysel a kultúru jednotlivých krajín. Jej oficiálnym usporiadateľom je BIE – Bureau of International Expositions. Vychádza z tradičných francúzskych výstav pôvodne na národnej úrovni. Celkom prvé EXPO, ktoré prekročilo francúzske hranice sa konalo v Londýne v atraktívnej budove Crystal Park v londýnskom Hyde Parku. Stalo sa tak v roku 1851. Od tohto roku sa uskutočnilo už 51-krát v rôznych krajinách sveta.

 

Predchádzajúce novinky

Sféra potvrdila partnerstvo so spoločnosťou Oracle
4. 6. 2021

SFÉRA, a.s., obnovila partnerstvo so spoločnosťou Oracle na úrovni OPN Member Principal aj na nasledujúci rok. Oracle Partner Network Specialized je najnovšou verziou partnerského programu Oracle, v rámci ktorého sú partnerom poskytované nástroje na vývo...

Skladovaniu elektriny sa blýska na lepšie časy
21. 5. 2021

Príčiny, ktoré brzdia rozvoj batériových systémov boli hlavnou témou online rozhovoru na odbornej platforme ENERGOKLUB® , ktorá sa uskutočnila dňa 6.5.2021. Medzi diskutujúcimi boli zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR, Slovenskej batériovej aliancie,...

Podporili sme výskum liečby ochorenia miechy
14. 5. 2021

Aj tento rok sme sa pridali medzi 184.236 bežcov z celého sveta, aby sme prispeli registračným poplatkom na výskum liečby ochorenia miechy. Tento rok sa podarilo vyzbierať 4,1 mil. EUR a do jediného centa budú investované do výskumu. ĎAKUJEME ♥️ Red Bull...


Vyberte si z našich produktov

 

Služby
Virtuálna realita
Spracovanie grafických dát
Predaj a inštalácia softvéru
Predaj a inštalácia hardvéru
Akreditované certifikačné služby
Vedenie podvojného účtovníctva, mzdovej a personálnej agendy
Riešenia
Obchodovanie s energiami
Elektroenergetický dispečing
Správa a údržba majetku
Správa životného cyklu zariadení
Správa technologických rozvodov
Vyhradené technické zariadenia
Správa technickej dokumentácie
Správa a údržba cestnej siete
Projektovanie energetických rozvodov
Mapové diela
Referencie
Technické informačné systémy
Obchodné informačné systémy pre energetiku
Poradenstvo a analýzy v energetike
Grafické aplikácie a GIS
Mestské informačné systémy
Kartografia
CAD
Odborné portály
Semináre sféra
Legislatívne povinnosti
ENERGOKLUB®
ENERGOFÓRUM®