všetky novinkyNovinkyKonferencia TRH S PLYNOM 2019 pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR

14.5.2019

Spoločnosť sféra, a.s., podnecuje odbornú diskusiu o budúcnosti plynárenského biznisu na Slovensku. V spolupráci so Slovenským plynárenským a naftovým zväzom (SPNZ) organizujeme konferenciu TRH S PLYNOM 2019, ktorá sa uskutoční 27. - 28. mája 2019 v Hoteli pod Lipou v Modre.

Podtitulom konferencie je „Slovensko a stredná Európa v ústrety nízkouhlíkovej budúcnosti“. Ponúkne komplexný pohľad na súčasnosť a budúcnosť tohto fosílneho paliva na Slovensku a v Európe. Odborný program konferencie je zložený z prednášok domácich aj zahraničných expertov, ktorí budú diskutovať o meniacej sa plynárenskej mape Európy, či nastavení regulačného prostredia na Slovensku. Hovoriť sa bude taktiež o prijímanej legislatíve EÚ, ktorá je základom pre budovanie nízkouhlíkovej budúcnosti a faktoroch ovplyvňujúcich cenový vývoj komodity na burze.

Konferencia TRH S PLYNOM 2019 sa uskutoční pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR. Minister Peter Žiga v liste ocenil, že podujatie vytvára priestor pre stretnutie odborníkov z oblasti energetiky. Nízkouhlíkovú budúcnosť ako kľúčovú tému konferencie považuje za nanajvýš aktuálnu.

V programe vystúpia zástupcovia kľúčových dodávateľov zemného plynu (SPP, MET Slovakia) a významných odberateľov zemného plynu v SR (Veolia Energia Slovensko, Slovnaft). Pohľad prevádzkovateľa prepravnej siete, spoločnosti eustream, príde prezentovať šéf strategických projektov Tomáš Matula. Prevádzkovateľa distribučnej siete, SPP - distribúcia, bude na konferencii zastupovať generálny riaditeľ Martin Hollý.  K rečníkom zo zahraničia patrí Attila Török z významného rakúskeho plynárenského hubu CEGH alebo Malcolm Arthur, predstaviteľ organizácie ENTSOG.

Hlavným partnerom konferencie je spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel. Partnermi sú tiež spoločnosti innogy Slovensko, MFGK Slovakiaeustream.

Podrobnosti o programe, prednášajúcich a registráciu nájdete na www.energoforum.sk.

Predchádzajúce novinky

Tím pod vedením našich mentorov postúpil do semifinále súťaže TP cup 2019
26.4.2019

V rámci platinového partnerstva s Fakultou informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, naša spoločnosť aktívne spolupracovala so študentským tímom PowerPlayers na projekte Gridbox. Tím pod vedením nášho kolegu Ing...

Energoatom bude obchodovať prostredníctvom XMtrade®
23.4.2019

Spoločnosť sféra, a.s., vyhrala výberové konanie na dodávku softvéru pre ukrajinskú štátnu spoločnosť Energoatom. Ide o v poradí už druhého významného klienta, ktorého sféra, a.s., na Ukrajine v krátkej dobe získala. Prvým je ENERGORYNOK - ukrajinský oper...

IXPO 2019. Sféra bude pri tom
16.4.2019

V dňoch 26. - 28. 4. 2019 na Tyršovom nábreží v Bratislave vypukne najväčší technologický festival na Slovensku. Festival plný moderných technológií, inšpirujúcich speakrov a úžasných zážitkov. Naša spoločnosť sa na festivale predstaví s virtuálnou rea...


Vyberte si z našich produktov

 

Služby
Analýza a poradenstvo v oblasti riadenia rizík železničných koľajových vozidiel
Virtuálna realita
Spracovanie grafických dát
Predaj a inštalácia softvéru
Predaj a inštalácia hardvéru
Akreditované certifikačné služby
Vedenie podvojného účtovníctva, mzdovej a personálnej agendy
Riešenia
Obchodovanie s energiami
Elektroenergetický dispečing
Správa a údržba majetku
Správa životného cyklu zariadení
Správa technologických rozvodov
Vyhradené technické zariadenia
Správa technickej dokumentácie
Správa a údržba cestnej siete
Projektovanie energetických rozvodov
Mapové diela
Referencie
Technické informačné systémy
Obchodné informačné systémy pre energetiku
Poradenstvo a analýzy v energetike
Grafické aplikácie a GIS
Mestské informačné systémy
Kartografia
CAD
Odborné portály
Semináre sféra
Legislatívne povinnosti
ENERGOKLUB®
ENERGOFÓRUM®
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK