všetky novinkyNovinkyCelá konferencia ENERGOFÓRUM® 2021 bude aj online

15. 10. 2021

Hlavným rečníkom konferencie ENERGOFÓRUM® 2021 bude renomovaný ekonóm Ivan Mikloš. Vo svojej prednáške bude hovoriť o výzvach, príležitostiach a rizikách postcovidového ekonomického oživenia. Niekdajší minister financií sa zameria aj na budúcnosť sektoru energetiky v súvislosti s rastúcim dôrazom na zelenú ekonomiku, dekarbonizáciu a geopolitické dôsledky týchto trendov.

Buďte doma a zároveň pri tom. Registrácia pre online účasť je otvorená

Kapacita konferencie ENERGOFÓRUM® 2021 pre osobnú účasť je naplnená. Pre zvýšený dopyt pribudla aj možnosť zúčastniť sa online formou. Zakúpením online účasti získate prístup k živému vysielaniu počas obidvoch dní konferencie, záznam všetkých prednášok a diskusií vo full HD kvalite, ktorý bude dostupný po dobu 14 dní, ako aj možnosť stiahnuť si elektronické materiály z podujatia.

Od legislatívnych noviniek až po aktuálne dianie na energetických trhoch

Agregácia flexibility, batériové systémy, energetické spoločenstvá a samozrejme, chýbať nemôže ani vodík. V otváracom bloku sa bude diskutovať o tom, ako naštartovať inovácie v slovenskej energetike.

O podpore investícií budú spolu so štátnym tajomníkom rezortu hospodárstva Karolom Galekom debatovať zástupcovia štátnych podnikov: Peter Dovhun, predseda predstavenstva Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy a predseda predstavenstva štátneho MH Manažmentu Ľuboš Lopatka. Doplní ich Radoslav Haluška, predseda predstavenstva Východoslovenskej distribučnej.

Vyvrcholením prvého dňa bude diskusný blok plný expertov, zameraný na regulačné a legislatívne novinky, ktorého súčasťou bude aj vystúpenie Andreja Jurisa, predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Moderátorskej taktovky sa ujme renomovaný expert Blahoslav Němeček z EY.

Druhý deň bude venovaný aktuálnym výzvam, pred ktorými stojí plynárenstvo a tepelná energetika na ceste k dekarbonizácii. Záver bude patriť téme budúcnosti obchodovaniu s elektrinou a plynom. Okrem analýzy aktuálnej situácie na energetických burzách sa účastníci dozvedia aj to, ako spustenie jadrovej elektrárne v Mochovciach ovplyvní domáci a európsky trh. O progrese v dostavbe tretieho a štvrtého bloku porozpráva Branislav Strýček, generálny riaditeľ Slovenských elektrární.

Záštitu nad 15. ročníkom konferencie ENERGOFÓRUM®  prevzalo Ministerstvo hospodárstva SR.

Tešíme sa na vás osobne aj online!

 

Predchádzajúce novinky

Rozhovor s kolegom Petrom Chocholom pre ENLIT EUROPE 2021
8. 10. 2021

Inovácie, udržateľnosť, transformácia energetiky. Toto sú hlavné témy Enlit Europe 2021.  Prinášame vám zaujímavý rozhovor, ktorý poskytol náš kolega Peter Chochol, Strategy&Innovation Manager pre Enlit, kde predstavil našu spoločnosť a naše unikátne...

Bilančný systém pre účely denného trhu s elektrinou (BILAS) pre spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s.
1. 10. 2021

V súvislosti s nárastom objemu meraných dát v spoločnosti Zápodoslovenská distribučná, a.s., (ZSD) spojených s implementáciou inteligentných meracích systémov IMS spoločnosť ZSD rozhodla o odklone hlavného dátového toku nameraných profilových dát mimo pro...

SFÉRA opäť na medzinárodnej odbornej konferencii v Libliciach
17. 9. 2021

Konferencia Údržba 2020 - 2021, ktorá bola pre pandémiu dvakrát odložená sa po roku opäť vrátila na barokový zámok v Libliciach v dňoch 8.- 9.9.2021. Témami 17. ročníka medzinárodnej odbornej konferencie boli digitalizácia podnikových procesov pod taktovk...


Vyberte si z našich produktov

 

Služby
Virtuálna realita
Spracovanie grafických dát
Predaj a inštalácia softvéru
Predaj a inštalácia hardvéru
Akreditované certifikačné služby
Vedenie podvojného účtovníctva, mzdovej a personálnej agendy
Riešenia
Obchodovanie s energiami
Elektroenergetický dispečing
Správa a údržba majetku
Správa životného cyklu zariadení
Správa technologických rozvodov
Vyhradené technické zariadenia
Správa technickej dokumentácie
Správa a údržba cestnej siete
Projektovanie energetických rozvodov
Mapové diela
Referencie
Technické informačné systémy
Obchodné informačné systémy pre energetiku
Poradenstvo a analýzy v energetike
Grafické aplikácie a GIS
Mestské informačné systémy
Kartografia
CAD
Odborné portály
Semináre sféra
Legislatívne povinnosti
ENERGOKLUB®
ENERGOFÓRUM®