všetky novinkyNovinkyCelá konferencia ENERGOFÓRUM® 2021 bude aj online

15.10.2021

Hlavným rečníkom konferencie ENERGOFÓRUM® 2021 bude renomovaný ekonóm Ivan Mikloš. Vo svojej prednáške bude hovoriť o výzvach, príležitostiach a rizikách postcovidového ekonomického oživenia. Niekdajší minister financií sa zameria aj na budúcnosť sektoru energetiky v súvislosti s rastúcim dôrazom na zelenú ekonomiku, dekarbonizáciu a geopolitické dôsledky týchto trendov.

Buďte doma a zároveň pri tom. Registrácia pre online účasť je otvorená

Kapacita konferencie ENERGOFÓRUM® 2021 pre osobnú účasť je naplnená. Pre zvýšený dopyt pribudla aj možnosť zúčastniť sa online formou. Zakúpením online účasti získate prístup k živému vysielaniu počas obidvoch dní konferencie, záznam všetkých prednášok a diskusií vo full HD kvalite, ktorý bude dostupný po dobu 14 dní, ako aj možnosť stiahnuť si elektronické materiály z podujatia.

Od legislatívnych noviniek až po aktuálne dianie na energetických trhoch

Agregácia flexibility, batériové systémy, energetické spoločenstvá a samozrejme, chýbať nemôže ani vodík. V otváracom bloku sa bude diskutovať o tom, ako naštartovať inovácie v slovenskej energetike.

O podpore investícií budú spolu so štátnym tajomníkom rezortu hospodárstva Karolom Galekom debatovať zástupcovia štátnych podnikov: Peter Dovhun, predseda predstavenstva Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy a predseda predstavenstva štátneho MH Manažmentu Ľuboš Lopatka. Doplní ich Radoslav Haluška, predseda predstavenstva Východoslovenskej distribučnej.

Vyvrcholením prvého dňa bude diskusný blok plný expertov, zameraný na regulačné a legislatívne novinky, ktorého súčasťou bude aj vystúpenie Andreja Jurisa, predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Moderátorskej taktovky sa ujme renomovaný expert Blahoslav Němeček z EY.

Druhý deň bude venovaný aktuálnym výzvam, pred ktorými stojí plynárenstvo a tepelná energetika na ceste k dekarbonizácii. Záver bude patriť téme budúcnosti obchodovaniu s elektrinou a plynom. Okrem analýzy aktuálnej situácie na energetických burzách sa účastníci dozvedia aj to, ako spustenie jadrovej elektrárne v Mochovciach ovplyvní domáci a európsky trh. O progrese v dostavbe tretieho a štvrtého bloku porozpráva Branislav Strýček, generálny riaditeľ Slovenských elektrární.

Záštitu nad 15. ročníkom konferencie ENERGOFÓRUM®  prevzalo Ministerstvo hospodárstva SR.

Tešíme sa na vás osobne aj online!

 

Predchádzajúce novinky

Rozhovor s kolegom Petrom Chocholom pre ENLIT EUROPE 2021
8.10.2021

Inovácie, udržateľnosť, transformácia energetiky. Toto sú hlavné témy Enlit Europe 2021.  Prinášame vám zaujímavý rozhovor, ktorý poskytol náš kolega Peter Chochol, Strategy&Innovation Manager pre Enlit, kde predstavil našu spoločnosť a naše unikátne...

Bilančný systém pre účely denného trhu s elektrinou (BILAS) pre spoločnosť Západoslovenská distribučná, a.s.
1.10.2021

V súvislosti s nárastom objemu meraných dát v spoločnosti Zápodoslovenská distribučná, a.s., (ZSD) spojených s implementáciou inteligentných meracích systémov IMS spoločnosť ZSD rozhodla o odklone hlavného dátového toku nameraných profilových dát mimo pro...

SFÉRA opäť na medzinárodnej odbornej konferencii v Libliciach
17.9.2021

Konferencia Údržba 2020 - 2021, ktorá bola pre pandémiu dvakrát odložená sa po roku opäť vrátila na barokový zámok v Libliciach v dňoch 8.- 9.9.2021. Témami 17. ročníka medzinárodnej odbornej konferencie boli digitalizácia podnikových procesov pod taktovk...


Vyberte si z našich produktov

 

Služby
Analýza a poradenstvo v oblasti riadenia rizík železničných koľajových vozidiel
Virtuálna realita
Spracovanie grafických dát
Predaj a inštalácia softvéru
Predaj a inštalácia hardvéru
Akreditované certifikačné služby
Vedenie podvojného účtovníctva, mzdovej a personálnej agendy
Riešenia
Obchodovanie s energiami
Elektroenergetický dispečing
Správa a údržba majetku
Správa životného cyklu zariadení
Správa technologických rozvodov
Vyhradené technické zariadenia
Správa technickej dokumentácie
Správa a údržba cestnej siete
Projektovanie energetických rozvodov
Mapové diela
Referencie
Technické informačné systémy
Obchodné informačné systémy pre energetiku
Poradenstvo a analýzy v energetike
Grafické aplikácie a GIS
Mestské informačné systémy
Kartografia
CAD
Odborné portály
Semináre sféra
Legislatívne povinnosti
ENERGOKLUB®
ENERGOFÓRUM®
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK