všetky novinkyNovinkyVznikol eBay pre firmy: Spolupracuj.me s umelou inteligenciou

Služba je prvý rok pre všetkých bezplatná. Zadávateľov inzerátov automaticky upozorní, keď sa nájde potenciálna zhoda.

Slovenské podniky budú môcť ľahšie prepájať svoje biznisy alebo nájsť partnera v akademickej obci napríklad pri vývoji nových produktov. Umožniť im to má nový portál Spolupracuj.me, na ktorého spustení spolupracovali Zväz elektronického priemyslu a IT Asociácia Slovenska (ITAS).

Vývoj mala na starosti firma Sféra – ITAS oslovil svojich členov a do výberového konania sa zapojili štyri z nich, povedal pre Živé.sk prezident organizácie Emil Fitoš.

Nielen pre členov

Spolupracuj.me ponúka priestor, kde môžu firmy na jednom mieste hľadať alebo ponúkať svoje služby či riešenia. Rozdelené budú do dvoch základných kategórií:
• Výroba, obchod
• Výskum, vývoj, inovácie

„Firmy môžu nájsť nového obchodného partnera, vyriešiť praktický problém, napríklad s dodávkami materiálu či nadviazať spoluprácu s konkrétnou univerzitou, ktorá má riešenie pre ich problém,“ oboznámil Zväz elektronického priemyslu. Služba pritom bude sprístupnená všetkým.

Čo podnietilo vznik portálu

„Našu prácu sme odštartovali algoritmom, ktorý bol publikovaný vo vedeckom časopise. Upravili sme to tak pre to, čo potrebujeme,“ objasnil pozadie technológie Juraj Bezděk zo spoločnosti Sféra.

Na fungovanie neurónovej siete ale treba aspoň 1000 záznamov. Zatiaľ ich je necelých 300 – objavili sa aj také, ktoré už roky nevedia zadávatelia vyriešiť. Zapojili sa už firmy ako Slovak Telekom, Soitron, Tempest či Asseco.

Najviac nás zaujala ponuka, ktorá to neberie ako diskusné fórum, lebo tam sa môže stratiť merito veci. A zároveň nestavia číselníky produktov, služieb, pretože to by bolo strašne zviazané,“ zdôvodnil výber riešenia pre Živé.sk šéf ITASu Fitoš.

Profily firiem a ponuky sa dajú prezerať aj bez registrácie. Hneď sa dá na ne reagovať cez kontaktný formulár, kde je možné pripojiť prílohu – napríklad cenová ponuka alebo technické riešenie. K dispozícii je odkaz na Finstat.sk, aby si potenciálny záujemca pozrel finančné zdravie zadávateľa.

Zadarmo a potom „nie vysoká suma“

Možnosť inzerovania na Spolupracuj.me je podmienená registráciou a vytvorením firemného profilu. Stačí len overenie e-mailovej adresy. „Každá spoločnosť má len jeden profil, ale ten môže mať neobmedzené množstvo používateľov, ktorí majú separátne prihlasovacie údaje. Výrobný manažér má iné záujmy ako logistický,“ dodal Lasz.

Neplatia sa ani žiadne poplatky, každý bude mať portál bezplatný minimálne počas 365 dní od spustenia konkrétneho profilu. Neskôr bude služba zadarmo určite pre firmy zastrešené pod organizáciami zapojenými do Asociácie priemyselných zväzov.

Pre ostatných neskôr prichádza do úvahy „nie vysoká“ suma. Zatiaľ platí, že pred koncom bezplatného obdobia ich oboznámia s ďalšími podmienkami.

Avizujú expanziu a nové prvky

Ambíciou je rozbehať portál na Slovensku a následne ho potenciálne rozšíriť do Česka a tiež Poľska a Maďarska. Zväz o tom hovoril už s partnerom zo západu.

Pribudnúť by na portál malo aj zverejňovanie výziev na získavanie eurofondov, ktoré sú dnes roztrúsené na rôznych štátnych stránkach. Zodpovední uvažujú, že do budúcna pridajú aj vyhľadávanie pracovnej sily alebo možnosť pre firmy zadávať témy pre bakalárske či diplomové práce.

Zdroj: https://zive.azet.sk/

 


Vyberte si z našich produktov

 

Služby
Virtuálna realita
Spracovanie grafických dát
Predaj a inštalácia softvéru
Predaj a inštalácia hardvéru
Akreditované certifikačné služby
Vedenie podvojného účtovníctva, mzdovej a personálnej agendy
Riešenia
Obchodovanie s energiami
Elektroenergetický dispečing
Správa a údržba majetku
Správa životného cyklu zariadení
Správa technologických rozvodov
Vyhradené technické zariadenia
Správa technickej dokumentácie
Správa a údržba cestnej siete
Projektovanie energetických rozvodov
Mapové diela
Referencie
Technické informačné systémy
Obchodné informačné systémy pre energetiku
Poradenstvo a analýzy v energetike
Grafické aplikácie a GIS
Mestské informačné systémy
Kartografia
CAD
Odborné portály
Semináre sféra
Legislatívne povinnosti
ENERGOKLUB®
ENERGOFÓRUM®